Moje nabídka:

Je mnoho způsobů a nástrojů, kterými si můžeme dopomoci k tomu, aby nám bylo lépe, aby se nám dařilo, abychom se cítili spokojeně.  

Coby terapeut zážitkem zastávám názor, že není nic důležitějšího než to, jak se vnitřně cítíme. Není nic důležitějšího než to, jak vnímáme sami sebe v aktuální fázi, v aktuálních "kulisách života". Protože žádné hmotné a materiální statky se nemohou rovnat bohatství vnitřní pohody, laskavosti k sobě a vlastního přijetí.
Máme-li mír a klid v nitru, máme tu nejlepší výbavu na to projít všemi nástrahami, bouřemi i hurikány života. 
...

A co když ten mír a klid v nitru necítíme? Co když máme pocit, že se naše loďka zmítá v rozbouřeném moři a kormidlo není pevně v našich rukou?

Pak je vhodné přizvat na palubu dalšího člena posádky, nejlépe někoho, komu důvěřujeme a věříme, že nás podpoří tak, abychom zvládli bezpečně svou loď vyvést z bouře na klidné moře.

Terapie zážitkem je, stejně jako další terapeutické formy, nástroj k léčbě duše.  Každý člověk má jedinečnou duši, proto v terapii zážitkem pracuji s každým také jedinečným, neopakovatelným způsobem. Terapie zážitkem je forma terapie vycházející z POPky (procesově orientovaná práce), Eriksoniánského strategického přístupu a zážitkové pedagogiky. Zahrnuje také například koncept Cesta Hrdiny (zakladatel Joseph Campbell), který umožňuje skrze archetypy a metafory zvědomit, kde právě se ve svém životě nacházíme, čím jsme již prošli a kam směřujeme. 

Terapie zážitkem nemá věkový limit , ale terapeut by si měl být vědom svých hranic. S ohledem na svou dosavadní činnost se cítím komfortně při práci s dospívajícími od 12ti let a dospělými. 

Počet terapeutických setkání záleží na individuální potřebě. 


Coby učící se rodinný terapeut zastávám názor, že bezpečné mezilidské vztahy jsou dostupným bohatstvím, o které má smysl projevovat zájem (a nikdy není pozdě začít ;) ).

Rodinná terapie znamená setkání se všemi členy rodiny, kteří stojí o to, aby se dařilo lépe. V rodinné terapii mají všichni členové prostor a stejné možnosti podílet se na změně k lepšímu. Stejně jako v individuální terapii, i v rodinné ráda uplatňuji principy zážitku. Pokud je to možné, snažím se nabídnout rodině při terapeutických sezeních i reflektující tým. Reflektující tým znamená přítomnost kolegů či kolegyň v roli naslouchajících svědků, kteří mohou přinést rodině i mě užitečné postřehy a poselství. Součástí rodinné terapie jsou i "domácí úkoly", tedy nabídka činnosti nebo pozorování, kterou rodina může v mezičase mezi setkáními realizovat. 

Počet setkání při rodinné terapii se vždy odvíjí na konkrétních potřeb a situace rodiny. Většinou je to okolo 8 -10 setkání s frekvencí 1x3 týdny. 


Coby mentor zastávám názor, že mít svého osobního podporovatele a hlídače kvality v jednom má neskutečný potenciál pro zvýšení efektivity práce, pocitu smysluplnosti i vnitřního osobního naplnění. 

Mentorské doprovázení je založeno na vzájemné dohodě, pojmenování daného tématu či oblasti rozvoje, a nastavení žádoucího cíle. Pomocí rozhovorů, náslechů a zpětné vazby, specifického dotazování, využívání škály, mentorských karet a dalších nástrojů budeme pracovat na zvědomení a posílení kvality i vaší jistoty v tom, co děláte. Mentoring nabízím především pedagogickým pracovníkům a pracovníkům s mládeží.

Spolupráce v mentoringu trvá většinou 3 - 12 měsíců s frekvencí 1x14 dní až 1x měsíčně. Mentoring je možné naživo i online.

 

Délka trvání:

Úvodní konzultace: seznámení, nastavení možností, domluva na spolupráci........................................................................ 30min
Individuální terapie zážitkem..............................................................................................................................................1h
Rodinná terapie.................................................................................................................................................................. 1,5h
Mentoring........................................................................................................................................................................... 1,5h

Jsem zaměstnanec na HPP, proto zatím neuvažuji o založení živnosti nebo provozování soukromé praxe ve větším. Možnost terapeutického doprovázení a mentoringu doposud realizuji nad rámec zaměstnání dobrovolně coby nabývání zkušeností a sbírání zpětné vazby od klientů, případně na DPP pod organizací/školou. 

Ráda bych zpětnou vazbu využila do portfolia, které by časem mohlo vést k otevření soukromé praxe (živnost) paralelně k zaměstnaneckému poměru. 

V případě zájmu o spolupráci mne kontaktujte níže uvedeným způsobem. 

 

FB: Kristýna Šinko Mikésková

Email: kristynasinkomikeskova@gmail.com

Pracovní místo: Plzeň a okolí